قصاص خون عماد شلیک یک موشک نیست؛آن که قصاص خون عماد است برچیدن و بنیان کندن رژیم کودک‌کش صهیونیستی است.
قاسم سلیمانی 1396/11/26
روابط عمومی ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ آموزش, اخبار, عناوین مهم, فرهنگی, مقاله برگزیده بدون دیدگاه

حاصل عمر امام(ره) …

شهید مطهری

«آثاری که از او هست، بی استثنا همه آثارش خوب است و من کس دیگری را سراغ ندارم که بتوانم بگویم بی استثنا آثارش خوب است.» این، سخن کسی است که به اذعان غرب و شرق، نظم جهانی و معادلات ابرقدرت ها را به هم ریخت؛ درباره فردی که ابتدا طلبه ای بود از فریمانِ خراسان، اما بعدها به یکی از نظریه پردازهای بزرگ انقلاب اسلامی تبدیل شد.

 

به گزارش یزد جاد،یادداشتی درباره شخصیت شهید مرتضی مطهری از جناب آقای محمد ابراهیمی آشوری به رشته تحریر در آمده است که به شرح زیر است:

دوازدهم اردیبهشت روز شهادت شخصیت بی‌بدیل و بی‌نظیر انقلاب اسلامی است. شهید مطهری متفکر و فیلسوفی که خدمات ماندگاری برای جامعه اسلامی ما و دوستداران انقلاب اسلامی در ایران و در همه جای دنیا به جا گذاشته است. نقش ایشان با مهاجرت از قم به تهران و ورود به فضای روشنفکری دانشگاه پررنگ شد.

شاید مهمترین ویژگی ایشان را بتوان حرکت پابه­ پای ولی فقیه بیان کرد. این نکته را می توان از کتب و آثار به جامانده از ایشان دریافت. او در هر وهله زمانی نیاز جامعه را درک  می کرد و به آن پاسخ می داد و همچنین برای نسل جوان و عموم مردم، حق پرسشگری قائل بود. ایشان در برخورد با مخالفان، متانت به خرج می داد، سعه صدر داشت و حرف مخالفان را می شنید که متاسفانه امروزه کسانی که خود را نقد پذیر می دانند، نه تنها حرف مخالفان را نمی شنوند بلکه منتقدین خود را بی سواد، سرهنگ، کلاغ و اصطلاحاتی از این قبیل می خوانند.

به روز بودن و در نظر گرفتن تمام ابعاد یک موضوع در نقد آن، شاخصه دیگری است که ایشان به آن پایبند بودند.

شاخصه پایانی، استکبار ستیزی ایشان است که برای این مهم ترجیح می دهم به این سخن ایشان رجوع کنیم: «با کسانی که با اسلام سر ستیزه‌ جویی دارند رابطه برقرار نکنید، از آنها غافل نباشید که شما را غافلگیر می‌کنند.»

*محمد ابراهیمی آشوری_دانشجوی رشته فیزیک ورودی ۹۴_عضو فعال تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد
طراحی و پشتیبانی توسط گروه رضوان