کسانی که در خارج یا متأسفانه در داخل دوست دارند با آمریکایی‌ها پیوند بخورند و نشست و برخاست کنند، این حرف‌ها را بشنوند و بدانند که نظام جمهوری اسلامی به فضل الهی همه‌ی مشکلات را برطرف خواهد کرد.
امام خامنه‌ای(مدظله العالی) 96/9/19
روابط عمومی ۴ مرداد ۱۳۹۶ اخبار, سیاسی, عناوین مهم یک دیدگاه

زارع‌شهرآبادی در گفت‌وگو با فارس:

رئیس‌جمهور بگوید آیا قرارداد با توتال هویت ملی ما را مخدوش نکرده و به خاک ذلت نمی‌کشاند؟

عضو کمیسیون سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: دولت باید در رابطه با قرارداد جدید نفتی و تعریف منافع ملی سوالاتی را پاسخ دهد، روحانی باید بگوید آیا این قرارداد هویت ملی ما را مخدوش نکرده و به گونه‌ای به خاک ذلت نمی‌کشاند؟

به گزارش یزد جاد، علیرضا زارع‌شهرآبادی عضو کمیسیون سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: دولت روحانی قراردادی نفتی با شرکت توتال فرانسه به امضاء رسانده است که در آن سهم توتال فرانسه در این پروژه ۵۰٫۱ درصد، سی ان پی سی چین ۳۰ درصد و پتروپارس ایران ۱۹٫۹ درصد تعیین شده است!

وی ادامه داد: مسئولان ما باید توجه کنند که امام خامنه ای چندی پیش در تعریف منافع ملی به صورت شفاف و واضح بیان کردند که اولا منافع ملی ملاک صحت تصمیم گیری‌ها است و ثانیا منفعت ملی نباید نه تنها هیچ تعارضی با هویت ملی داشته باشد بلکه برخاسته از آن نیز باشد و ثالثا درخور توجه است که هویت ملی ما نیز به سه ملاک مسلمانی، ریشه در تاریخ داشتن و انقلابی بودن برمی‌گردد.

زارع شهرآبادی تاکید کرد: دولت و شخص آقای روحانی باید در رابطه با قرارداد جدید نفتی و تعریف منافع ملی سوالاتی را پاسخ دهند، وی باید بگوید آیا این قرارداد هویت ملی ما را مخدوش و به گونه‌ای به خاک ذلت نمی‌کشاند؟

این فعال دانشجویی ادامه داد: با اینکه جای هیچ تردیدی نیست که حتی در بحث اقتصاد لیبرالی که دولت قبول دارد در قرارداد با توتال کشور ایران متضرر اقتصادی است؛ به فرض محال در اینجا برای کشور سود پول به ماهو پول وجود داشته باشد؛ آیا  این سود پولی، منافع ملی محسوب می‌شود و با شرایط منافع ملی که ترسیم شده است، سازگار است یا برعکس تضرر ملی محسوب می‌شود؟

وی گفت: آیا در کشور که بعضی مدیران اذعان کردند توانایی بستن چنین قراردادی را چه از نظر تخصص و چه تامین مالی داشته اند، بستن آن با کشورهای دیگر ظلم به کشور نیست؟ آیا سپردن منافع کشور به کشورهای نامطمئن و گاها دشمن کاری عاقلانه و منطقی است؟

زارع شهرآبادی افزود: آیا چنین خوش خدمتی به کشور فرانسه که رسما به جلسه منافقین و معارضین نظام مقدس جمهوری اسلامی مجوز می‌دهد و همکاری می‌کند، چیزی جز جهالت است که البته اگر نگوییم خیانت! از باب تعریف صحیح و انقلابی منافع ملی، آیا قراردادی که تضرر ملی محسوب شود، عقد آن را باید به امام خامنه ای تبریک گفت یا تسلیت؟

این فعال دانشجویی تاکید کرد: مسئولان ذیربط جواب بدهند که آیا هم اکنون با شرایط حاضر بر طبق اصل ۱۷۶ قانون اساسی (که مجری آن خود رئیس جمهور است) رئیس جمهور به عنوان ریاست شورای عالی امنیت ملی که باید حافظ منافع ملی باشد، عکس آن عمل نکرده است؟

وی اظهارداشت: اگر رئیس جمهور به عنوان مجری قانون اساسی، ناقض قانون و اجرای آن باشد نباید طبق اصل ۸۹ قانون اساسی حداقل یک سوم از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای عمل به اصل ۸ قانون اساسی برای حداقل امر به معروف و نهی از منکر؛ رئیس جمهور را در مقام اجرای وظایف مدیریت قوه مجریه و اداره امور اجرایی کشور مورد استیضاح قرار دهند؟

یک نظر

  1. طرماح گفت:

    خداقوت.
    جدا که خدا خیرتون بده
    بعد از این انفعال جاد بعد از انتخابات بالاخره یک حرکت دیدیم هرچند حق بود و هست که از مسئول محترم سیاسی هم حداقل یک یادداشت یا مصاحبه میدیدیم.#آتش_به_اختیار

طراحی و پشتیبانی توسط گروه رضوان