قصاص خون عماد شلیک یک موشک نیست؛آن که قصاص خون عماد است برچیدن و بنیان کندن رژیم کودک‌کش صهیونیستی است.
قاسم سلیمانی 1396/11/26
روابط عمومی ۸ آبان ۱۳۹۶ اخبار, بیانیه ها, سیاسی, عناوین مهم یک دیدگاه

 مسئول واحد سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد مطرح کرد: وابستگی به دلار به معنی پذیرفتن محدودیت است/ لزوم عبور از دلار و شکستن هژمونی دلار آمریکایی

یزدانی گفت: سلطه دلار بر بازار ارز جهان و وابستگی کشور ها به استفاده از آن، محدودیت های زیادی را برای کشور های استفاده کننده از دلار بوجود می آورد. از جمله این مشکلات عدم امکان دریافت مستقیم پول حاصل از صادرات به خاطر بسته شدن سوئیفت در اثر تحریم ها است.

به گزارش یزد جاد، مسئول واحد سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد در مصاحبه با یزدرسا؛ با اشاره به راه اندازی کمپین «اربعین بدون دلار» گفت: در سفر زیارتی ایام اربعین با وجود امکان استفاده از ریال ایران و دینار عراقی، استفاده از دلار کار پسندیده ای نیست، به خصوص اینکه در کشور عراق ریال ایران کاملا جا افتاده است و زوار ایرانی در طول سفر مجبور به استفاده از دلار نیستند.

علی یزدانی افزود: همچنین تهیه دینار عراقی نیز به راحتی در بازار ارز امکان پذیر است. بنابراین توصیه می کنیم هموطنانمان به جای استفاده از دلار از ریال ایران یا دینار عراق استفاده کنند.

وی بیان داشت: اهمیت این مسئله آنجاست که سلطه دلار بر بازار ارز جهان و وابستگی کشور ها به استفاده از آن، محدودیت های  زیادی را برای کشور های استفاده کننده از دلار بوجود می آورد. از جمله این مشکلات که در سال های اخیر گریبان گیر کشور ما نیز شده عدم امکان دریافت مستقیم پول حاصل از صادرات به خاطر بسته شدن سوئیفت در اثر تحریم ها است.که اگر به جای دلار از ارز ملی دو کشور استفاده شود اینگونه مشکلات در مبادلات تجاری رخ نمیدهد.

یزدانی گفت: البته این سیاست مختص ایرانی اسلامی ما و منحصر به سفر اربعین نیست بلکه کشورهای دیگر نیز به دنبال قطع وابستگی خود به دلار هستند، به طوری که در چند سال اخیر در مبادلات تجاری بین کشور ها سعی بر استفاده بیشتر از ارز ملی دو کشور و کنار گذاشتن دلار  شده است. در کشور هایی مانند چین و روسیه و اخیراً در قراردادهایی بین ایران با بعضی کشور های همسایه هم سعی بر عبور از دلار و شکستن هژمونی دلار آمریکایی بر جهان شده است.

این فعال دانشجویی افزود: از این لحاظ جای تامل دارد چگونه پیاده روی  اربعین که نماد اقتدار و عظمت شیعیان و مسلمانان است باید فرصتی برای سلطه و پیشرفت دشمنان اسلام فراهم کند. به همین دلیل هم چند سالی است در آستانه ایام اربعین حسینی کمپین “اربعین بدون دلار” راه اندازی می شود که تا حدودی توانسته حجم استفاده از دلار را در این سفر کاهش دهد. این اتفاق مناسبی است که در جهت مبارزه با سیاست های سلطه اقتصادی آمریکا برجهان و همچنین مصداق بارزی از شکستن ارزش دلار در زندگی اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی اظهار کرد: ان شا الله با حمایت مسئولین و تلاش مردم بتوانیم کشور های اسلامی را از جادوی پولی و مالی دشمن رها کنیم و اقتصاد مقاومتی را در جامعه اسلامی محقق سازیم.

یک نظر

  1. ... گفت:

    ای جانم♥♥
    خداقوت

طراحی و پشتیبانی توسط گروه رضوان