کسانی که در خارج یا متأسفانه در داخل دوست دارند با آمریکایی‌ها پیوند بخورند و نشست و برخاست کنند، این حرف‌ها را بشنوند و بدانند که نظام جمهوری اسلامی به فضل الهی همه‌ی مشکلات را برطرف خواهد کرد.
امام خامنه‌ای(مدظله العالی) 96/9/19
روابط عمومی ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ اخبار, اسلاید, سیاسی, عناوین مهم, فرهنگی, کتابخانه یک دیدگاه

بازگشت از نیمه راه

به گزارش  یزد جاد،«بازگشت از نیمه راه»نام کتاب جدید علی الفت پور، سردبیر نشریه خط امام است که در واقع جریان شناسی درونی مخالفت ها و مخالفین نظام جمهوری اسلامی ایران است. به نوعی شخصیت های جامانده از انقلاب دستمایه ای برای یک بازنگری در تاریخ انقلاب شده است. در این کتاب از ۳۲ شخصیت صحبت شده است.

13940213000353_PhotoL

محمدخاتمی، میرحسین موسوی، مهدی کروبی، یوسف صانعی، حسینعلی منتظری، عبدالکریم سروش و دهها نفر دیگر از شخصیتهای سیاسی و فرهنگی از جمله این افراد هستند.
تک تک پاراگراف های کتاب مستند است و ارجاع دارد و بیش از ۵۷ درصد اسناد کتاب،کتاب خانه ای ،۲۰درصد اسناد اینترنتی ومصاحبه های این افرادو حدود ۱۰درصد ان سندنگاری و کشف سند است.
الفت پور در مورد کتاب خود گفت :ما دچار فراموشی تاریخی شدیم. در کشور به ظرفیت رمان و داستان خوانی بیشتر تاکید میشود. البته پرداختن به رمان از نظر سرگرمی خوب است ولی، روی شناخت مسائل تاریخی و سیاسی به خصوص تاریخ انقلاب خیلی تاکید وجود ندارد و این مشکل جدی است؛ در حالی که مسائل تاریخی ناگفته بسیاری وجود دارد.
اگر مردم درباره تاریخ بعد انقلاب اطلاعات داشته باشند خواهند دانست که کسانی که حرف های قشنگ و دموکراتیک می زنند قبلا عملکردشان در انتخابات قبل چگونه بوده و چه چیزهایی گفته اند، قبلا کجای تاریخ بوده اند و پشت چه جریان و حزب و تشکلی قرار گرفته اند.
الفت پور با اشاره به محتوای کتاب نیز تاکید کرد: چهار و پنج نفر که مدعی تقلب در انتخابات ۸۸ بودند خود مجری انتخاباتی بودند که با چالش های جدی مواجه شده اند. اگر مردم درباره عملکرد آنها در انتخابات گذشته بدانند شاید با تأمل بیشتری به حرف هایشان نگاه کنند. به عنوان مثال، اسناد و مدارک جدی در مورد ارتباط سید محمد خاتمی با عناصر بیگانه وجود دارد یاکسانی که الان مدعی بورسیه غیر قانونی هستند. اسناد آنها همه در کتاب آورده شده است. بسیاری از دولتمردان دولت اصلاحات که الان هم سر کار هستند با بورسیه های غیرقانونی وارد شدند که با توصیه آدمهای مختلف بوده است. به عنوان مثال، تاج زاده در صفحه فیس بوک و نامه هایش آورده است که ما بعد از دور اول دولت خاتمی همدیگر را به صورت اتفاقی در دانشکده حقوق و
علوم سیاسی دانشگاه تهران دیدیم…… این مسایلی است که باید مردم درباره آن اطلاعات داشته باشند.
مسائل تاریخی را باید همه بدانند. ما در سال ۵۷ پرونده فساد مالی کرباسچی را داریم که ۹ هزار و ۶۰۰میلیارد تومان اخلاس شده بود. بعد از آن وقایع، ایشان در تلویزیون می آید و از فقرا و مستضعفین طرفداری می کنند. اگر این وقایع گفته شود مردم می توانند تأمل کنند و تصمیم بگیرند.
وزارت ارشاد در دولت تدبیر و امید بسیار سخت گیرانه در مورد انتشار کتاب برخورد کرد. این کتاب ۵ ماه در نوبت انتشار بود. چند نوبت مورد ممیزی قرار گرفت و بخش هایی از آن هم حذف شد…

طراحی و پشتیبانی توسط گروه رضوان