قصاص خون عماد شلیک یک موشک نیست؛آن که قصاص خون عماد است برچیدن و بنیان کندن رژیم کودک‌کش صهیونیستی است.
قاسم سلیمانی 1396/11/26
روابط عمومی ۲۸ تیر ۱۳۹۵ اخبار, خواهران, سیاسی, عناوین مهم, مقاله برگزیده یک دیدگاه

۱۲ شقایق برای رویش زندگی تشکل های انقلابی در دانشگاه ها

به گزارش یزد جاد،یادداشتی پیرامون بیانات امام خامنه ای(مدّ ظله العالی) در دیدار با دانشجویان و تشکل های دانشجویی توسط «سرکار خانم مذنب» نگاشته شده است که در ادامه با هم می خوانیم:

بسم الله الرحمن الرحیم

۱۲ شقایق برای رویش زندگی تشکل های انقلابی در دانشگاه ها:

در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، مانند سال های قبل امام خامنه ای(مدّ ظله العالی) در ماه مبارک رمضان مسیری روشن برای دانشجویان و تشکل های انقلابی مشخص کردند.وظایفی که براساس مسائل مهم کشور و منطقه و همچنین روحیه ی انقلابی دانشجویان مطرح شد و بعضی از این وظایف درسال های قبل هم گفته شده و متاسفانه از سوی بعضی از دانشجویان به فراموشی سپرده شده بود.

این ۱۲ شقایق به اختصار به شرح زیر می باشد:

۱٫حضور داشته باشید.این اولین وظیفه گفته شده ازنظر ایشان است، اما تنها حضور فیزیکی لازم نیست بلکه حضور فکری و حضور بیانی هم لازم است، هم دوستان و هم دشمنان ما باید مواضع شما را در زمینه های مهم کشوری بدانند. هنگامی که شما در رابطه با برجام ،اقتصاد مقاومتی و…اظهار نظر میکنید این در روحیه دشمن تاثیر میگذارد.این یک نوع تهاجم از سوی شما افسران جنگ نرم است.

۲٫تبیین داشته باشید.این مسئله را امام امت به این صورت بیان می کنند: حرف های تان را، نظرات تان را بگویید؛ در مسائل مهمّ کشور؛ در مسئله‌ی اقتصاد مقاومتی تبیین کنید، در مسئله‌ی پیشرفت علمی – اینها مسائل مهمّ کشور است – در مسئله‌ی ارتباط با آمریکا تبیین کنید؛ برای خیلی‌ها روشن نیست. برای شما که مجموعه‌های دانشجویی هستید، اگر روشن نیست، بروید برای خودتان روشن کنید.

۳٫ایجاد کرسی های آزاد اندیشی.

۴٫توسعه مخاطب درسطح دانشجویان. مخاطبان تان را افزایش بدهید، این‌هم راه دارد؛ راهش را پیدا کنید. شما که این‌قدر خوش‌ فکرید، با استعدادید، با ذوقید ببینید چگونه می شود مخاطبان گسترده‌تری را پیدا کرد. خب، این هم الزاماتی دارد: باید انسان اخلاق داشته باشد، حوصله داشته باشد، تحمّل شنیدن حرف مخالف داشته باشد -از این چیزها لازم است دیگر-  مسلّط بر مطلب باشد.

۵٫در دفاع از آرمان های انقلاب تقیه نکنید. نظام اسلامی مایه‌ی افتخار است. بله، در دنیا و در داخل، کسانی هستند که بخواهند نظام اسلامی را کم‌ قدر جلوه بدهند از این قبیل- امّا اینها اشتباه می کنند و راه غلطی را دارند می روند؛ بعضی‌ها عمداً، بعضی‌ها هم از روی نا آگاهی. نظام اسلامی مایه‌ی شرف است، مایه‌ی افتخار است؛ دشمن شما نقص ها را می بیند و با تکیه‌ی بر آن نقص ها و قصورها و کمبودها مدام می خواهد بزند توی سر انقلاب؛ در قبال آن نقص ها و کمبودها، چندین برابر پیشرفت و موفّقیّت هست.

۶٫اردوهای جهادی را توسعه بدهید. این اردوهای جهادی، هم تمرین است، هم خدمت است، هم خودسازی است، هم آشنایی با فضای جامعه است؛ خیلی چیز با ارزشی است

۷٫بنشینید روی این مسئله فکر کنید و سبک زندگی اسلامی ایرانی را در اندیشه و عمل دنبال کنید

۸٫گفتمان عدالت، اقتصاد دانش‌بنیان، پیشرفت ایرانی اسلامی، شتاب در یافته‌های علمی؛ اینها گفتمان های اصلی است؛ این گفتمان ها را تقویت کنید

۹٫تشکیل یک جبهه‌ی واحد ضدّ آمریکایی و ضدّ صهیونیستی در سطح دانشجویان جهان اسلام است؛ این کار را بکنید. بنشینید، فکر کنید، بعد یک جبهه‌ی ضدّ صهیونیستی و ضدّ آمریکایی تشکیل بدهید.

۱۰٫هر کسی را به صِرف اینکه با فکر شما به‌ طورکامل انطباق ندارد متّهم به غیرانقلابی نبودن نکنید.

۱۱٫به انقلاب نگاه راهبردی داشته باشید. برای بیست سال، سی سال آینده فکر کنید همچنان‌ که دشمن شما فکر می کند؛دنیایی تصویر بکنید که آن روز که میخواهید در آن دنیا نقش‌ آفرینی بکنید آن دنیا را بپسندید؛ یک چنین تصویری داشته باشید؛ این تصویر آرمانی را دنبال کنید.

۱۲٫تشکّل های انقلابی با هم هم‌افزا باشند. گاهی شما با هم اختلافاتی دارید؛ تشکّل های انقلابی سر یک چیزهایی با هم اختلاف دارند؛ خب داشته باشند، درعین‌حال با این اختلافات هم‌افزایی داشته باشید، نقاط مشترک را بگیرید؛ یعنی اختلافات موجب نشود که به یقه‌گیری و به مقابله و این چیزها بینجامد؛ این را به نظر من در محیط دانشگاه سعی کنید جا بیندازید؛ رواداری و تحمّل؛ تحمّل مخالف.

این بود ۱۲شقایق، که درصورت فهم درست و عمل کردن به موقع این سخنان و الگو قرار دادن آن در انجام تک تک کارها و فراموش نکردن آن ها و داشتن بصیرت،باعث رشد و در نهایت باعث رسیدن به حیات طیبه می شود.

این زندگی ان شاءالله با ادامه عنایت خدا و طول عمر رهبری ادامه دارد….

یک نظر

  1. حامد گفت:

    باز هم لید تیتر خوب نیست

طراحی و پشتیبانی توسط گروه رضوان